Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 16.02.2007 02:50 Miasto:Ełk Kategoria:Stowarzyszenia Autor:Artur Milewski, AJ Placówka:Ełckie Centrum Kultury
Voo Voo dziś w Ełku
W Voo Voo gra dziś czterech muzyków, fot. nadesłana
W Voo Voo gra dziś czterech muzyków, fot. nadesłana
Nie zabiegając o popularność grupa zyskała status kultowej. Kolejne płyty sprzedają się w wysokich nakładach, a na koncertach są komplety.

Voo Voo istnieje od 21 lat. Ma na swoim koncie ponad 30 płyt (w tym z muzyką teatralną i filmową) oraz około dwóch tysięcy koncertów.

Skład zespołu zmieniał się. Teraz, obok kompozytora, autora tekstów, gitarzysty, wokalisty i producenta muzycznego Wojciecha Waglewskiego oraz Mateusza Pospieszalskiego (multiinstrumentalista, wokalista, producent) tworzą ją: Piotr Stopa Żyżelewicz (perkusista) i Karim Martusewicz (basista, producent muzyczny).

Od lat 90–tych grupa współpracuje z teatrem Scena Ruchu z Lublina. Dzięki temu jej występy wzbogaciły się o barwną, bajkową scenografię oraz niejedno sceniczne, pozamuzyczne, wzruszenie i zaskoczenie.

Voo Voo koncertowała z wybitnymi instrumentalistami i wokalistami m.in. z Bułgarii, Senegalu i Kuby, z zespołami ludowymi z Polski, Rosji i Mongolii, z kwartetami smyczkowymi i kameralnymi, orkiestrami symfonicznymi (ostatnio z Aukso), czy wreszcie z Orkiestrą Symfoniczną i Chórem Teatru Wielkiego Opery Narodowej.

Za wybitne osiągnięcia i łączenie muzyki różnych kultur, w 1995 roku, Wojciech Waglewski został uhonorowany Paszportem Polityki. Jest też współtwórcą nazwy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz autorem jej hymnu.

Każdy z muzyków Voo Voo współpracuje z innymi formacjami. Te doświadczenia i doskonały warsztat pozwalają wciąż udoskonalać oryginalne brzmienie grupy.

Koncert w Ełckim Centrum Kultury rozpocznie się o godz. 19.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10905
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5510932

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.