Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 05.02.2007 02:55 Miasto:Ełk Kategoria:Wystawy Autor:Artur Milewski, AJ Placówka:Ełckie Centrum Kultury
Kamienni strażnicy
...coraz rzadziej można je spotkać (zdj. nadesłane)
...coraz rzadziej można je spotkać (zdj. nadesłane)
Wysłannikom Nieba będzie można przyjrzeć się... w Ełku.

Na wystawie znajdą się szkice Katarzyny Dunieckiej i fotografie Pawła Wiśniewskiego.
Zdjęcia, jak informują organizatorzy ekspozycji, zostały wykonane na cmentarzach w gminie Kruszwica. Jak się okazuje, coraz rzadziej można już tam spotkać igurki anielskich przyjaciół, którzy mają pomagać, chronić przed złem i prowadzić ku dobremu.

- Być może kult aniołów odchodzi w zapomnienie - zastanawia się Paweł Wiśniewski.
Dla Katarzyny Dunieckiej tworzenie anielskich wizerunków było terapią.
- Szukałam ukojenia, spokoju i zapomnienia o tym, o czym trzeba zapomnieć - wyznaje autorka. - Anioły: niepozorne, szarawe, bezbarwne… Nie chcą dokładnie pokazywać swoich twarzy, ważny jest gest i postawa. ilczą. Są niedopowiedzeniem w formie. Są rozważaniem. Wprowadzają odbiorcę w nastrój zamyślenia, choć można przejść obok nich zupełnie obojętnie. Gdy ostaje się szansę na życie, czasami drugą, trzeba to wykorzystać. Nie mam do końca pomysłu jak…

Warto dodać, że prace obu artystów otwierały 18. Ogólnopolskie Literackie Spotkania Pokoleń w Kobylnicach, we wrześniu 2006 roku.

Wernisaż w Ełckim Centrum Kultury odbędzie się w najbliższa sobotę, 10 lutego, o godz. 18.30.


Wystawę będzie można oglądać do 12 marca.


***

Katarzyna Duniecka:

Ma 28 lat. Inowrocławianka. W 2000 roku skończyła wydział terapii zajęciowej w Medycznym Studium Zawodowym w Toruniu. Absolwentka wydziału sztuk pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracuje z osobami niepełnosprawnymi. Tworzyła scenografię do Ogólnopolskich Spotkań Literackich w Kruszwicy (m.in.: dla Macieja Zębatego, Starego Dobrego Małżeństwa i Janusza Radka) i spektaklu Żabi Król Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kruszwicy (laureata Albertiany 2006 na Festiwalu Twórczości Teatralno - Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie). Przedstawienie było prezentowane w Teatrze im. uliusza Słowackiego w Krakowie, na zaproszenie Anny Dymnej. Artystka ma na swoim koncie wystawy: na wydziale sztuk pięknych w Toruniu (2001 rok) i międzynarodowym plenerze w Korszach na Warmii i Mazurach (2004 rok), gdzie reprezentowała Polskę. Obecnie pracuje jako terapeuta w Tęczowym Domu, prowadzonym przez zgromadzenie Sióstr Benedyktynek misjonarek w Ełku.

 

Paweł Wiśniewski:


Ma 32 lata, mieszka w Kruszwicy. Absolwent Studium Dziennikarskiego w Bydgoszczy. Jako fotograf współpracował z wydawnictwami promocyjno - reklamowymi w Toruniu i Bydgoszczy, biuletynem ATR w Bydgoszczy i Urzędem Miejskim w Kruszwicy. Był reporterem w Tygodniku Pałuki w Żninie, redaktorem naczelnym miesięcznika samorządowego Panorama Kruszwicka, a także redaktorem i fotoreporterem Expressu Inowrocławskiego. Oprócz zdjęć reporterskich, uwiecznia przyrodę i architekturę. Swoje prace wystawiał w toruńskim Merinotex’ie, Klubie Kopernik w Inowrocławiu, pałacu w Kobylnicach. Jego fotografie można też znaleźć na stałej ekspozycji w Centrum Kultury Ziemowit w Kruszwicy.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10936
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5652375

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.