Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 04.01.2007 11:29 Miasto:Gołdap Kategoria:Stowarzyszenia Autor:inf. nadesłana Placówka:Dom Kultury w Gołdapi
Zajazd Bardów
źródło www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-25306.php
źródło www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-25306.php
Dom Kultury w Gołdapi zaprasza 26 i 27 stycznia na Zajazd Bardów.
Na Zajazd Bardów w Gołdapi (wcześniej "pod Piękną Górą") od 2002 roku zjeżdżają się wykonawcy i słuchacze piosenek autorskich. Formuła Zjazdu jest bardzo otwarta - spotykają się tu wykonawcy posługujący się klasycznymi środkami wyrazu, ale także artyści poszukujący, którzy swoje utwory opierają o brzmienia jazzowe czy etniczne. Występują wykonawcy mający za sobą bogaty dorobek artystyczny, ale także Ci którzy dopiero niedawno debiutowali na scenie. Od 2005 roku do udziału zapraszani są wykonawcy z Litwy i Rosji. Impreza odbywa się w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi, która na ten czas jest zamieniona w kawiarenkę.

Podczas imprezy wystąpią:

26 stycznia


- Karolina Cicha
Piosenkarka, muzykujący aktor, kompozytor, aranżer, muzyk instrumentalista, doktorant-polonista. Komponuje od 12 roku życia. Od tego czasu sukcesywnie i samodzielnie opanowuje grę na instrumentach. Techniki wokalne trenuje indywidualnie. Aranżacje pisze sama (gra na kilku instrumentach jednocześnie). Laureatka II nagrody 26. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2006 roku. W październiku 2006 zdobyła Nagrodę Główną na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. W listopadzie 2006 zdobyła III nagrodę na festiwalu piosenki rosyjskiej w Warszawie. Współpracuje z teatrem "Gardzienice" w Lublinie. Fascynuje ją muzyka o silnej dramaturgii, lubi eksperymentować z barwą głosu. W swoich kompozycjach czerpie inspiracje z muzyki różnych kultur. Ma w repertuarze wiele autorskich piosenek, śpiewa też pieśni różnych tradycji muzycznych, które filtruje przez własny muzyczny temperament i ekspresję.

- Piotr Kajetan Matczuk z zespołem
To młody człowiek, zafascynowany dobrą poezją (Herbert, Miłosz, Baczyński, Kaczmarski), sam piszący wiersze i poszukujący duchowego przewodnika po świecie literatury (co widać po zróżnicowanym doborze tekstów) oraz starający się wykorzystać do maksimum możliwości interpretacji wierszy, jakie tkwią w muzyce. Dodajmy - w muzyce skomponowanej i wykonywanej przez siebie samego. Laureat wielu konkursów, przeglądów muzycznych.

27 stycznia

- Tomasz Sulima
Lat czterdzieści parę. Laureat wielu przeglądów i festiwali piosenki autorskiej i tzw. poezji śpiewanej. W 2000 roku wydał autorską płytę "Ogryzek". Bard, autor tekstów i własnych utworów. Z zawodu nauczyciel. Dziennikarz i wydawca lokalnej gazety "FAKTY PISKIE"; W planach - 2 autorska płyta i działalność koncertowa.

- Andrzej Brzeski
Autor, kompozytor, piosenkarz i aktor. Przez 10 lat współpracował z Programem 3. Polskiego Radia (BAR, Powtórka z rozrywki). Ma na koncie kilkaset piosenek, monologów, mini-słuchowisk. Pisze zarówno dla siebie jak i dla innych wykonawców (m.in. dla Edyty Geppert, Maryli Rodowicz, Krystyny Tkacz). Jest także animatorem kultury na warszawskich Bielanach.

- Maria Peszek
Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, wokalistka, autorka tekstów. Wielokrotnie nagradzana za działalność aktorską. Laureatka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną (PWST) w Krakowie (1996 r.). Debiutowała na scenie Teatru Słowackiego w Krakowie, w adaptacji sztuki Brunona Schulza "Sanatorium pod klepsydrą" (scenariusz i reżyseria - Jan Peszek). Grała także na scenach Teatru Studio w Warszawie i Teatru Narodowego.

Bilety: 26 stycznia 10 zł, 27 stycznia 20 zł.

Dołączone pliki:
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10818
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5281069

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.