Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 22.12.2006 08:52 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Edyta Machul Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Sylwestrowe Warsztaty Tańca
tango - fot. Adam Wołosz
tango - fot. Adam Wołosz
Sylwester już wkrótce, a tej nocy króluje przede wszystkim taniec. Z myślą o tych, którzy nie radzą sobie dobrze na parkiecie i zastanawiają się jeszcze nad jego nauką, Centrum Tańca „Promyk" przygotowało Sylwestrowe Warsztaty Tańca. Trwać bedą cztery dni, a zaplanowano je tuż przed tą wyjątkową nocą od 27 do 30 grudnia, każdy dzień to koszt 10 złotych. - Czy można nauczyć się tańca w ciągu kilku dni? - pytamy Antoniego Czyżyka, instruktora i specjalistę tańców standardowych, trenera mistrzowskiej Formacji „Jantar".

- Nauczyć tańca w cztery dni to trudne zadanie, ale nie niemożliwe - mówi trener - ważne jest jednak, żeby taki kurs poprowadzili profesjonaliści, najlepsi nauczyciele. Sylwestrowych kursantów - mówi Antoni Czyżyk - powierzymy w ręce nie byle kogo- każdego dnia opiekować się nimi będą specjaliści w danej dziedzinie tańca. Nigdy nie wiemy, z jakimi tańcami przyjdzie nam się zmagać na parkiecie, dlatego program jaki przygotowaliśmy na warsztaty jest wszechstronny. Pierwszego dnia - informuje Marek Kucharczyk - w tajniki walca wiedeńskiego i foxtrota wprowadzać będzie trener Antoni Czyżyk. Drugi dzień, czwartek, to czas na tańce latynoamerykańskie - samba i jive - a kursanci uczyć się ich będą pod opieką Edyty Beńko - finalistki Mistrzostw Polski. W piątek Marek Kucharczyk nie pozwoli warsztatowiczom wyjść z sali póki nie nauczy ich slasy, merengo i mambo. Te tańce pełne energii i ekspresji z pewnością przydadzą się na każdej imprezie. I ostatni dzień intensywnego sylwestrowego kursu to - jak nazwał go Marek Kucharczyk - próba generalna przed nocą sylwestrową. Podczas tych zajęć kursanci pod opieką instruktora zatańczą wszystko, czego się nauczyli - a zatem walc, foxtrot, sambę, jive, salsę, mambo i merenge, będzie to czas na ostatnie uwagi. Zdaniem instruktorów czwarty dzień jest niezbędny, to powtórka, dzięki której kroki nie ulecą z pamięci, a na sylwestrowy bal "uczniowie" wejdą z większą pewnością. W styczniu planujemy kolejne kursy. Informacje już wkrótce.
Zgłoszenia na Sylwestrowe Warsztaty Tańca - Centrum Tańca "PROMYK"
ul. Browarna 80
82-300 Elbląg
tel./fax. +48 55 611 01 30

Na warsztaty zaprasza Marek Kucharczyk - materiał filmowy w dołączonym pliku.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
Komentarze
 
marcin
|2006-12-22 21:40:48
hmn...chyba się wybiorę :) sylwek tuż tuż
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10969
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5903388

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.