Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 30.10.2006 01:34 Miasto:Olsztyn Kategoria:Teatr Autor:Edyta Machul Placówka:Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie
Ziemia jałowa
„Ziemia jałowa" to tytuł spektaklu w wykonaniu Białego Teatru, który będziemy mogli zobaczyć w środę 8 listopada o godzinie 18 w olsztyńskim Spichlerzu. Jest to poruszająca opowieść o nieurodzajnej krainie, którą każdy z nas może sam w sobie łatwo wyhodować.
Na jałowej ziemi panuje już tylko pustka, samotność i śmierć. Człowiek musi ją w sobie zobaczyć, tylko wtedy na ziemi znowu pojawi się życie.
Biały Teatr powstał w lutym 2003 roku, z inicjatywy Marty Andrzejczyk, Izabeli Klimowicz, Izabeli Mańkowskiej, Michała Nowakowskiego, Agnieszki Reimus-Zapadki. Wyłonił się z olsztyńskiego Teatru Rapsodycznego, gdzie członkowie przez dwa lata zdobywali wiedzę i szlif w zakresie techniki i wyrazistości mowy oraz interpretacji tekstu. W ciągu roku zrealizowali bajkę dla dorosłych „Królewna i herbatnik" ze zbioru „Bajek z Ulicy Sezamkowej", wystawioną 30 kwietnia 2003 roku w ówczesnym domu pracy twórczej „Pajęczarnia" przy ul. Królowej Jadwigi.4.
Artystycznie Biały Teatr związany jest z olsztyńskim Stowarzyszeniem „Scena Babel". Jego członkowie starają się podtrzymywać ideę krakowskiego Teatru Rapsodycznego Mieczysława Kotlarczyka. Najważniejsze w ich pracy jest słowo, jego treść, wyrazistość mowy i jej technika. Inne środki wyrazu artystycznego, takie jak scenografia, muzyka, rekwizyty, kostiumy są minimalizowane właśnie na rzecz słowa, któremu wszystko w teatrze powinno być podporządkowane.
Dołączone pliki:
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10965
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5896646

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.