Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 12.10.2006 10:33 Miasto:Olsztyn Kategoria:Książka Prasa Autor:Adrianna Walendziak Placówka:Wojewódzka Biblioteka Publiczna
Powiatowy Finał Konkursu Wojewódzkiego
W dniu 14 października 2006 r. w Czytelni Książek Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie odbędzie się podsumowanie olsztyńskiego etapu powiatowego wojewódzkiego konkursu plastyczno-literackiego ph. "Kubuś Puchatek i Przyjaciele".

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie realizuje projekt "Spotkania z książką - program promocji bibliotek i czytelnictwa na Warmii i Mazurach", w ramach którego zorganizowała wojewódzki konkurs plastyczno-literacki ph. "Przyjaciele Kubusia Puchatka" w związku z 80. rocznicą pierwszego wydania książki "Kubuś Puchatek" i 50. rocznicą śmierci autora książki Alexandra Alana Milne. Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego Promocja Czytelnictwa.

W części plastycznej konkursu udział wzięły dzieci z całego województwa w wieku 5-6 lat, natomiast w części literackiej grupy dzieci w wieku 7-13 lat. Powstałe prace można obejrzeć na stronie internetowej WBP w Olsztynie. 

Finał olsztyńskiego etapu powiatowego odbędzie się 14 października 2006 r. o godz. 12.00 w Starym Ratuszu w Olsztynie (ul. Stare Miasto 33, Czytelnia Książek, I piętro). W uroczystości wezmą udział laureaci obu części konkursu z terenu powiatu olsztyńskiego. 

14 października to jest dzień, w którym Fundacja ABC XXI - Cała Polska Czyta Dzieciom organizuje po raz piąty Ogólnopolskie Urodziny Kubusia Puchatka. W związku z tym na uroczystości finałowej uczcimy urodziny Kubusia Puchatka urodzinowym tortem oraz występem aktorów Olsztyńskiego Teatru Lalek.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10870
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5411555

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.