Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 03.10.2006 03:24 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Kasia Budek Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Zaduszki Kabaretowo - Filmowe
Kabaret Czesuaf
Kabaret Czesuaf
31 października, w wigilię Wszystkich Świętych o godzinie 20:00 rozpoczną się w sali kinowej Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid" Zaduszki Kabaretowo- Filmowe.
Każdy, kto wybierze się na Zaduszki znajdzie coś dla siebie. Dla miłośników kina wyświetlone zostaną filmy: „Demon: historia prawdziwa" i „ Gnijąca Panna Młoda", natomiast dla tych, którzy lubią się pośmiać, czeka występ Kabaretu „Czesuaf". Oprócz tego Ci, którzy zaprezentują podczas Zaduszek najciekawsze, demoniczne przebranie wezmą udział w konkursie. Zwycięzca otrzyma atrakcyjne nagrody. 
      Kabaret "Czesuaf" powstał w 2002 roku w Poznaniu z inicjatywy studentów tutejszego uniwersytetu. W swoim dorobku mają już kilka nagród, w tym I nagrodę na XXV Wieczorach Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim. Latem tego roku zdobył Grand Prix oraz Nagrodę Publiczności podczas XII Mazurskiego Lata Kabaretowego "Mulatka" w Ełku. Najnowszy program Czesuafa nosi tytuł "Kundel, czyli taki mieszaniec".
      Pierwszy z prezentowanych filmów, „Demon. Historia Prawdziwa", to oparty na faktach horror, porównywany często do takich filmów jak: „ Szósty zmysł" czy „ Inni". Jego scenariusz oparto na podstawie książki Brenta Monahana „The Bell Witch Story". Dziś miejsce tamtych wydarzeń jest miejscem pielgrzymek ludzi zainteresowanych opowieściami nadprzyrodzonymi. Drugi - „ Gnijąca Panna Młoda" - to typowa czarna komedia. Jest to opowieść o miłości, namiętności i bezdusznym morderstwie...
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10935
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5601251

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.