Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 25.09.2006 12:05 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:Edyta Machul Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Baltic Cup 2006
fot. Piotr Kajmer
fot. Piotr Kajmer
W najbliższy weekend, od 29 września do 1 października, w elbląskiej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Karowej odbędzie się Międzynarodowy Turniej Tańca „Baltic Cup 2006".

W turnieju Baltic Cup 2006 spodziewany jest udział około 500 par z Polski, Rosji, Litwy, Estonii, Norwegii, Szwecji, Czech i Włoch. Kilkadziesiąt - to reprezentanci Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar". Zawody rozpoczynać się będą w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Karowej w piątek 29 września o godz. 12, a w sobotę i niedzielę o godz. 11. Zmagania sportowe każdego dnia trwać będą do późnych godzin wieczornych.

W tym roku po raz pierwszy oprócz tancerzy występujących w konkurencjach tańców standardowych i latynoamerykańskich zobaczymy także popisy Free Style.
- Od kilku lat imprezę urozmaicały pokazy zespołów tańca nowoczesnego, tańca brzucha czy gimnastyki artystycznej - informuje Justyna Kozłowska - Dyrla z CKiWM „Światowid". - Widowiska te były entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność festiwalu. Stąd pomysł na rozszerzenie imprezy o kategorię Free Style.
Baltic Cup to jedna z największych imprez tanecznych w regionie. W tym roku odbędzie się już jego siódma edycja. Pomysłodawcą "Baltic Cup" jest Tor Floysvik z Norwegii, który skupił wokół tej idei partnerów z Polski, Szwecji i Litwy.
Szczegółowe informacje i program imprezy znajdują się pod adresem http://www.balticcup.swiatowid.elblag.pl/.

 

Projekt „Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP - kulturalna wizytówka Warmii i Mazur" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

zporr_01    logo_unii_2

Dołączone pliki:
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10936
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5655513

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.