Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 08.09.2006 02:57 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:KC Placówka:Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu
Twórczo i ciekawie
Muzyka, plastyka, teatr, literatura, modelarstwo, informatyka to tylko niektóre tematy sekcji, które ruszają w Młodzieżowym Domu Kultury od połowy września. MDK zaprasza młodych elblążan do aktywnego spędzania czasu pozalekcyjnego. - Będzie twórczo i ciekawie - zapewnia Janina Dziwniel-Stępka, dyrektorka placówki.
Dzieci i młodzież uzdolniona muzycznie ma w czym wybierać. Ryszard Skotnicki zaprasza do pracowni muzyki dawnej, której uczestnicy mogą pochwalić się wieloma sukcesami oraz ciekawymi wyjazdami. Ryszard Skotnicki od ponad dwudziestu lat zaraża swoją pasją młodzież, także i syna Marcina, uzdolnionego muzyka, który również będzie prowadził w tym roku w MDK lekcje muzyki dawnej. Zajęcia wokalne, indywidualne i zespołowe, prowadzi Katarzyna Panicz. Sekcja muzyki wokalnej przygotowuje do udziałów w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach. Dużym powodzeniem cieszą się zajęcia gitary klasycznej i akustycznej. Na lekcje indywidualne wszystkich chętnych, także i początkujących, zaprasza Grzegorz Holeniewski i Rafał Wawrzyk. Młodzież zainteresowana muzyką jazzową ćwiczy pod kierownictwem Szymona Zuehlke, saksofonisty i inicjatora wielu lokalnych muzycznych przedsięwzięć.

Ministudio gier dramatycznych to sekcja prowadzona przez Ninę Dziwniel-Stępkę, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury. Są to zajęcia dla młodych ludzi, którzy, jak podkreśla dyrektorka, chcą rozwijać swój talent aktorski, pogłębiać sztukę recytacji, a także rozwinąć swoją osobowość i pozbyć się kompleksów. Na zajęcia teatralne młodzież gimnazjalną i licealną zaprasza także Aleksandra Maciejewska, która od kilku lat prowadzi grupę teatralną SOME (środy 17-18.30). Pod jej kierownictwem działa także klub literacki „Tea time" oraz zajęcia fakultetywne z języka polskiego przygotowujące do matury (czwartki 15-18.30).

Nową inicjatywą Młodzieżowego Domu Kultury są warsztaty dziennikarsko-społeczne prowadzone przez Karolinę Ciechorską, koordynatorkę imprez MDK (środy 17 - 18.30). Będą to zajęcia skierowane do młodzieży, która lubi zadawać trudne pytania, szukać odpowiedzi i przelewać je na papier. Młodzi socjolodzy i dziennikarze będą między innymi tworzyć młodzieżową gazetę, współorganizować Debaty Dociekliwych - cykliczną imprezę MDK oraz poznawać tajniki pracy dziennikarza i rzecznika prasowego.

Mocną stroną placówki są sekcje plastyczne, które odnoszą corocznie wiele sukcesów. Prowadzą ją elbląscy artyści: Mirosław Czarny i Piotr Romanowski. Dzieci z sekcji plastycznej mogą pochwalić się nagrodami zdobytymi między innymi na międzynarodowym konkursie „Od morza jesteśmy", ogólnopolskim - „Krajobraz Polski" i lokalnym - „Elbląg przyjazny środowisku". Z kolei starsi uczestnicy corocznie dostają się na Akademie Sztuk Pięknych i inne kierunki plastyczne, a pomagają im w tym nauczyciele MDK-u, którzy organizują zajęcia przygotowawcze na studia artystyczne.

Pracownia komputerowa to propozycja przede wszystkim dla najmłodszych. Instruktor tej pracowni Marek Kazimierczak oraz nowy pracownik MDK - Andrzej Mroczek (wybitnie uzdolniony student) organizują zajęcia, na które zapraszają dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Dzieci (od drugiej klasy szkoły podstawowej) oraz młodzież zainteresowaną modelarstwem zaprasza Roman Zdanowicz, który prowadzi Modelarnię Szkutniczo-Lotniczą (wtorki i czwartki 16.00-19.00).

Młodzieżowy Dom Kultury prowadzi także zajęcia dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz ich rodzin (poniedziałki i piątki). Nauczyciele tej pracowni - Grażyna Kacprzak i Ewa Wojtkiewicz zapraszają na zajęcia z edukacji teatralnej i rekreacyjne.

Wszelkie informacje na temat sekcji oraz zapisy: Młodzieżowy Dom Kultury ul. Bema 37 Elbląg, tel. 055 233 48 34, Karolina Ciechorska, koordynator imprez MDK.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10963
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5856802

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.