Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 31.08.2006 12:52 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Jędrzej Rusiński Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Konkurs Pana Samochodzika
CKiWM Światowid ogłasza konkurs plastyczny pn. Bohater literacki, z którym chciałbym się zaprzyjaźnić. Uczniowie, którzy wykonają najpiękniejsze prace, zostaną zaproszeni na bezpłatną projekcję polskiego filmu przygodowego z 1965 roku pt. "Wyspa złoczyńców".

Konkurs adresowany jest do wszystkich miłośników przygód z klas IV-VI. Każda klasa powinna dostarczyć na konkurs jedną pracę plastyczną (może być ona przygotowana grupowo lub zostać wybrana w drodze konkursu klasowego). Tytuł konkursu brzmi: Bohater literacki, z którym chciałbym się zaprzyjaźnić - technika wykonania oraz format dowolny. Klasy, które dostarczą najpiękniejsze prace, zostaną zaproszone 21 września (czwartek) na godz. 11.00 do kina Światowid na bezpłatną projekcję polskiego filmu przygodowego z 1965 r. pt. "Wyspa złoczyńców" opartego na motywach powieści Zbigniewa Nienackiego. Praca powinna zostać dostarczona przez nauczyciela lub przedstawiciela klasy do pokoju 38 (I piętro) w CKiWM Światowid do dnia 18 września. Najładniejsze dzieła konkursowe zaprezentowane zostaną na wystawie, która będzie ozdobą październikowych Targów Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Więcej informacji o konkursie można uzyskać dzwoniąc pod nr tel. 055 611 20 83.
- Konkursem plastycznym oraz projekcją "Wyspy złoczyńców" rozpoczynamy realizację programu edukacyjnego Nienacki znany i nieznany - mówi Jędrzej Rusiński z CKiWM Światowid. - Warto angażować się w jego realizację. Dzieci, które aktywnie będą brały udział w naszych przedsięwzięciach, zaprosimy na inne projekcje filmowe, a także na poszukiwania skarbu do Fromborka.

Zatem, Moi Drodzy Przyjaciele, zabierajcie się za malowanie i rysowanie! Do realizacji następnych zadań przyda się znajomość powieści przygodowej Zbigniewa Nienackiego pt. Pan Samochodzik i zagadki Fromborka. Zapraszam więc do lektury.
Pan Samochodzik

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego Promocja czytelnictwa.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
Komentarze
 
marek
|2006-09-07 23:03:20
myślę że pomysł jest dobry, lecz chciałbym aby było zorganizowane równiez spotkanie dla starszych Nienackowiczów
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10959
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5848064

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.