Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 24.08.2006 09:34 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:8 Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Koncert na dwa podmioty liryczne
Dorota Osińska
Dorota Osińska
Wczoraj (23 sierpnia) w Galerii EL rozpoczął się „Good Artcountries Festival". W programie „Achy! i Ochy! Achmatowa i Osiecka - koncert na dwa podmioty liryczne" wystąpili młodzi artyści z Litwy, Rosji i Polski. Dzisiaj na podzamczu elbląskiego muzeum rozpoczynają się Elbląskie Noce Teatru i Poezji.
Widzowie festiwalu usłyszeli w Galerii EL 19 piosenek w wykonaniu m.in. Justyny Diemiedziu, Kasi Rybskiej, Natalii Jurczyńskiej i Wojtka Makowskiego. Trwający ponad półtorej godziny koncert został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność i nagrodzony gromkimi brawami. Wykonanie „W żółtych płomieniach liści" z repertuaru Skaldów przez Dorotę Osińską i przebojowego „Księżyca we włosach" (Piotr Olejnik, dwa razy bis) było zwieńczeniem podróży muzycznej, którą odbyli widzowie razem z młodymi artystami przez paletę nastrojów: od odcieni melancholii przez zadumę ku radości. Atutami wczorajszego programu z pewnością były: młodość i witalność wykonawców oraz widoczne mimo to obycie sceniczne. Całość dopełniała niesamowita, niemal magiczna przestrzeń byłego podominikańskiego kościoła. Niestety, przestrzeń Galerii EL ma też swoje wady, przede wszystkim akustykę.
W ramach pierwszej edycji „Good Artcountries Festiwal" zobaczymy jeszcze trzy spektakle „Feniks" (24 i 25 sierpnia) oparte na twórczości Mariny Cwietajewej. Wystąpią w nich uczestnicy warsztatów teatralnych realizowanych przez Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid" w ramach projektu „Poezja - sztuka bez granic, towar bez cła". Projekt jest częściowo finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Sąsiedztwa Litwa - Polska - Obwód Kaliningradzki Federacji Rosyjskiej.
Tymczasem dzisiaj o godz. 21 na podzamczu muzeum rozpoczynają się X Jubileuszowe Elbląskie Noce Teatru i Poezji. Impreza potrwa pod niedzieli.
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10785
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5220844

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.