Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 21.06.2006 02:25 Miasto:Olsztyn Kategoria:Stowarzyszenia Autor:Edyta Machul Placówka:Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie
Śpiewajmy poezję
Już z końcem czerwca jak co roku, wszystkie ścieżki i ścieżynki miłośników poezji niebanalnej powiodą ich do Olsztyna na XXXIII Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe Śpiewajmy Poezję, które odbywać się będą od 29 czerwca do 2 lipca.
W programie Spotkań Zamkowych znalazły się koncerty z poezją Juliana Tuwima, występ Wolnej Grupy Bukowina, która w tym roku obchodzi swoje 35-lecie, a także konkurs o nagrodę główną im. Agnieszki Osieckiej dla najwybitniejszej indywidualności. Młodzi i starzy, fascynaci i ci, dla których pasja stała się sposobem na życie, amatorzy i profesjonaliści - spotykać się będą przez cztery dni. Będą to wieczory, których gościem honorowym będzie poezja. A na jej usługach, dla olsztynian i wszystkich przybyłych wędrowców, wystąpią m.in.: Katarzyna Groniec, Zbigniew Zapasiewicz, Kinga Preis i Rafał Królikowski.
Podczas dwóch pierwszych dni, 29 i 30 czerwca, odbywać się będą, jak co roku, koncerty konkursowe. W środę Olga Sawicka i Zbigniew Zapasiewicz do muzyki Włodzimierza Nahornego wystąpią z koncertem „Kwiaty Polskie", w czwartek obejrzymy "Safonę" w interpretacji Barbary Raduszkiewicz.
Tegorocznych laureatów Spotkań Zamkowych poznamy 1 lipca podczas koncertu galowego o godzinie 21.30. Tego wieczoru usłyszymy m.in.: Katarzynę Groniec, Kingę Preis i Rafała Królikowskiego w koncercie Tuwim... sam nie wiem... wg scenariusza Andrzeja Poniedzielskiego.
Ostatni dzień Spotkań Zamkowych będzie wyprawą do Krainy Łagodności z Wolną Grupą Bukowiną; usłyszymy poezję śpiewaną, piosenki turystyczne i studenckie; wspólnie z grupą będziemy obchodzi jej trzydzieste piąte urodziny.
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10965
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5896599

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.