Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 25.05.2006 12:02 Miasto:Elbląg Kategoria:Stowarzyszenia Autor:8 Placówka:Brak
Cudze chwalicie, swego nie znacie
Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu zaprasza na trzeci koncert z cyklu "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Na Dzień Dziecka wystąpią zespoły wokalne: Szalone małolaty i Na cztery czwarte.

Szalone małolaty to ośmioosobowy dziewczęcy zespół taneczno-wokalny z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu. Podczas koncertu usłyszymy takie hity, jak: Panie Janie, Szalone nastki, Cenna niespodzianka. Od kilku lat grupa zajmuje pierwsze miejsca na Artystycznej Wiośnie Młodości, czyli Miejskim Przeglądzie Zespołów Artystycznych.

- Jedna z wokalistek, Ala Łydka w ubiegłym roku zdobyła drugą nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu "Tomaszowska Wiosna" oraz na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie - informuje Karolina Ciechorska z MDK w ELblągu.

Na cztery czwarte to czterosobowy zespół wokalny, które tworzą nieco starsze dziewczyny. - Grupa również odnosi wiele sukcesów i występuje podczas lokalnych imprez i uroczystości - dodaje Ciechorska.

Podczas występu młodym wokalistkom towarzyszyć będzie zespół jazzowy pracujący pod kierunkiem Szymona Zuehlke. Koncert z okazji Dnia Dziecka odbędzie się 1 czerwca o godz. 17 w MDK przy ul. Bema w Elblągu. Bilety - cegiełki w cenie 10 zł będą do nabycia przed występem (dzieci wchodzą za darmo).

Szalone małolaty będzie można zobaczyć również 28 maja o godz. 14 na koncercie z okazji Dnia Dziecka w elbląskim E.Leclercu. Dziewczyny wystąpią jako support zespołu Leszcze.

***

Przypomnijmy, że cykl otwartej sceny muzycznej MDK pn. "Cudze chwalicie, swego nie znacie" ruszył we wrześniu 2005 roku. Jego zadaniem jest promocja młodych lokalnych talentów. Swoje koncerty miał Piotr Olejnik wraz z zespołem oraz trio: Tomasz Steńczyk, Marcin Gawdzis i Bartek Krzywda prezentujące piosenki Czesława Niemena.

Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu
Ul. Bema 34
82-300 Elbląg
e-mail: mdk_elblag@tlen.pl
www.mdk.elblag.pl

(na podstawie informacji nadesłanej)

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11108
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6264469

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.