Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 05.05.2006 12:42 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:KC Placówka:Brak
Gitara klasyczna na podium
Dwa pierwsze miejsca w dwóch kategoriach wiekowych zajęli gitarzyści z elbląskiego Młodzieżowego Domu Kultury w IV Konkursie Gitary Klasycznej w Olsztynie. Impreza zorganizowana została dla młodych amatorskich muzyków z województwa warmińsko - mazurskiego.

Najlepsza w kategorii do lat 18 okazała się Martyna Wiszniewska, która w zeszłym roku była druga. Rafał Domżalski zdobył I miejsce w kategorii gitarzystów młodszych. Jego brat Bartek otrzymał wyróżnienie.
Martyna, Bartek i Rafał ćwiczą pod okiem Grzegorza Holeniewskiego, nauczyciela Pracowni Gitary Klasycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu. Zajęcia odbywają się indywidualnie, co jest bezsprzecznie atutem nauczania. Młodzi elblążanie grają od kilku lat i, tak jak większość wychowanków MDK, nie są uczniami szkoły muzycznej. Grzegorz Holeniewski uczy gry na gitarze od 16 lat. Program zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury dostosowuje indywidualnie do zdolności, umiejętności i sympatii muzycznych młodych gitarzystów. Uczy gry na gitarze klasycznej z elementami muzyki rozrywkowej i poezji śpiewanej.
Młodych gitarzystów z MDK można usłyszeć na imprezach placówki oraz na uroczystościach organizowanych przez elbląski Urząd Miejski.
- W planach mamy występy dla elbląskich przedszkoli i szkół - informuje Grzegorz Holeniewski - Będzie to okazją do poszerzenia i urozmaicenia naszego repertuaru, a także do zaproszenia najmłodszych do naszej pracowni.
Grzegorz Holeniewski zaprasza na zajęcia wszystkich chętnych. Twierdzi, że aby grać, wystarczą chęci, cierpliwość i gitara do ćwiczeń w domu.

Młodzieżowy Dom Kultury
ul. Bema 37
82-300 Elbląg
tel. 055 233 48 34
www.mdk.elblag.pl

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10962
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5856163

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.