Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 26.04.2006 03:36 Kategoria:Teatr Autor:informacja nadesłana Placówka:Brak
Tragedia miłości i zazdrości
Pełna gwałtownych kontrastów, scen o wyjątkowej mocy tragedia miłości i zazdrości jest dziełem wyjątkowym (fot. Zbigniew Bieleniewicz)
Pełna gwałtownych kontrastów, scen o wyjątkowej mocy tragedia miłości i zazdrości jest dziełem wyjątkowym (fot. Zbigniew Bieleniewicz)

W najbliższy wtorek na scenie Ełckiego Centrum Kultury teatr tańca zaprezentuje musical Carmen na podstawie słynnej opery Georgesa Bizeta.

Teatr Współczesny w Ełku zaprasza we wtorek 2 maja do obejrzenia spektaklu muzycznego Carmen, osnutego na kanwie noweli Prospera Mérinée, w wykonaniu Ełckiego Teatru Tańca.
- Carmen to jedno z przełomowych dzieł w historii opery, nieprzerwanie obecne w repertuarze scen całego świata, teraz w Ełckim Centrum Kultury - informują organizatorzy przedstawienia. - Akcja sztuki przeniesiona została do czasów współczesnych i pozwoli widzowi spojrzeć w nietypowy sposób na Carmen jako bohaterkę pozytywną. Zachęcając Państwa do obejrzenia naszej produkcji pragniemy podkreślić jej mocne strony: znakomitą adaptację scenariusza, świetną grę aktorską i dynamiczną choreografię. Jednak największym atutem spektaklu jest bardzo atrakcyjna forma przekazu. Pośród zaskakującej scenografii i przepięknych kostiumów, oprócz 25 aktorów i tancerzy, zagra na żywo 6-osobowy zespół muzyczny.
Pełna gwałtownych kontrastów, scen o wyjątkowej mocy tragedia miłości i zazdrości jest dziełem wyjątkowym. Muzyka elektryzująca zmysłowością, skalą basu i ekspresji ma wybitne walory sceniczne i dramaturgiczne. Wiele scen tanecznych, wspaniała choreografia oraz grana na żywo magiczna muzyka, nasycona elementami flamenco, stworzą niepowtarzalny nastrój i zapewnią głębokie przeżycia.
Spektakl zostanie zaprezentowany 2 maja o godz. 18 na scenie Ełckiego Centrum Kultury. Czas trwania: 60 minut. Bilety - 10 zł.

Choreografia: Magdalena Witaszczyk
Konsultacja artystyczna: Janusz Majewski
Reżyseria: Piotr Witaszczyk

Ełckie Centrum Kultury
19-300 Ełk
ul. Wojska Polskiego 47
tel./fax. (087) 621 52 50
centrum@eck.elk.pl
www.eck.elk.pl

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
Komentarze
 
Anonim
|2006-04-26 17:14:58
Maria la Del barrio to młoda doświadczona przez los dziewczyna, żyje z tego, co znajdzie na ulicy. Wśród ludzi ze swojego środowiska jest bardzo lubiana. Gdy umiera jej opiekunka Casilda. Maria trafia do domu państwa De La Vega. Tam jednak nie jest zbyt dobrze traktowana, jej jedynymi powiernikami są pan Domu Don Fernando, jego syn Vladimir i córka państawa De la Vega. Natomiast jego żona Dońa Victoria, syn Luis Fernando oraz Soraya cały czas źle ją traktują. Don Fernando pragnie, aby Maria zaczęła się uczyć. Luis Fernando mimo swoich początkowej niechęci, zakochuje się w Marii, ona od samego początku kocha go do szaleństwa. Jednak na ich drodze cały czas staje Soraya, która ciągle knuje jakieś intrygi. Udaje ciążę. W końcu Maria i Luis Fernando pobierają się, później jednak w wyniku wielu nieporozumień rodzwodzą się. Maria spodziewa się dziecka. Załamana oddaje maleństwo kobiecie w parku. Później Luis Fernando , chcąc wynagrodzić to w jakiś sposób, postanawia zaadoptować dziewczynkę Titę, oboje wychowują ją jak swoją własną córkę. To jednak jeszcze nie cała historia. Los Marii wciąż płata jej różne figle, mimo to, wszystko kończy się dobrze, i Maria z Luisem są szczęśliwi.

 
Anonim
|2006-04-26 17:10:56
A propos miłośći mam pomysł na nową sztukę w teatrze. Myślę że niech będzie o miłośći. Więc to ma być historia pewnej dziewczyny... o biednej dziewczynie. Maria trudni się zbieraniem śmieci. Po śmierci opiekunki Casildy, otrzymuje pracę służącej w rezydencji niejakich de la Vega. Tu okazuje się, że wysypisko śmieci było rajem w porównaniu z tym, co czeka biedna dziewczynę szykanowaną przez domowników. A są nimi, pani domu Victoria(Iran Eory), jej najstarszy, rozpieszczony syn, tyran, Luis Fernando(Fernando Colunga) i wredna, próżna kuzynka, Soraya(Itati Cantoral), hipokrytka i zapalona intrygantka. Najbardziej wobec Marii okrutny jest Luis Fernando. Jego plan jest prosty, uwieść, wykorzystać i porzucić. Ale... nie przypuszcza, że Maria zawładnie jego sercem i umysłem. Luis Fernando zakochuje się po uszy i to z wzajemnością. Licho jednak nie śpi. Soraya, która pragnie Luisa zdobyć dla siebie, zaczyna działać... Wkrótce jednak, w wyniku splotu pewnych okoliczności, Soraya zniknie z życia Marii i Luisa. I gdy, wydawałoby się, że już nic nie stanie na drodze ich szczęścia, sprawy skomplikują się. Luis porzuci ukochaną i wyjedzie z kraju, nie wiedząc, że Maria jest w ciąży. To jednak dopiero początek długiej i fascynującej historii...Maria la Del barrio to młoda doświadczona przez los dziewczyna, żyje z tego, co znajdzie na ulicy. Wśród ludzi ze swojego środowiska jest bardzo lubiana. Gdy umiera jej opiekunka Casilda. Maria trafia do domu państwa De La Vega. Tam jednak nie jest zbyt dobrze traktowana, jej jedynymi powiernikami są pan Domu Don Fernando, jego syn Vladimir i córka państawa De la Vega. Natomiast jego żona Dońa Victoria, syn Luis Fernando oraz Soraya cały czas źle ją traktują. Don Fernando pragnie, aby Maria zaczęła się uczyć. Luis Fernando mimo swoich początkowej niechęci, zakochuje się w Marii, ona od samego początku kocha go do szaleństwa. Jednak na ich drodze cały czas staje Soraya, która ciągle knuje jakieś intrygi. Udaje ciążę. W końcu Maria i Luis Fernando pobierają się, później jednak w wyniku wielu nieporozumień rodzwodzą się. Maria spodziewa się dziecka. Załamana oddaje maleństwo kobiecie w parku. Później Luis Fernando , chcąc wynagrodzić to w jakiś sposób, postanawia zaadoptować dziewczynkę Titę, oboje wychowują ją jak swoją własną córkę. To jednak jeszcze nie cała historia. Los Marii wciąż płata jej różne figle, mimo to, wszystko kończy się dobrze, i Maria z Luisem są szczęśliwi.

Może ktoś ma czas na przeczytanie tego, bardzo bym się ucieszyła gdyby jakaś taka sztuka ukazała się w teatrze :)

MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10935
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5601199

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.